0

  Нещодавно відзначалася річниця загибелі Бориса Нємцова, про якого український президент Петро Порошенко сказав, що патріоти Росії можуть бути водночас і друзями України. Опозиційний політик зняв фільм «Путін – розпалювач війни», де висловив думку про те, що російська влада під проводом Путіна підігріває конфлікт на південному сході України. Нємцов, зокрема, нагадав про російське громадянство командирів сепаратистів – Гіркіна та Бородая, звернув увагу на заклики з боку російських військкоматів іти воювати.

 На щастя, Нємцов був не єдиним, хто намагався сформувати у співгромадян правдивий погляд на події, що відбуваються на Донбасі. Тривалий час інша відома опозиціонерка Росії, що займала посаду голови нині ліквідованої за рішенням суду партії «Воля», С.М. Лада-Русь (Пеунова) поширювала серед російської громадськості інформацію про присутність російських військових на території України, цитувала слова Гіркіна про те, що він бере на себе відповідальність за початок військових дій в Україні. Відповідні документальні кадри з коментарем Світлани Лади-Русь представлені в проекті «Обманута Росія». Було надіслано звернення до Путіна з вимогою припинити військову агресію в Україні. Лада-Русь була присутня під час подій на Майдані, дала кілька інтерв'ю місцевим українським телеканалам, брала участь у дискусії на телеканалі «112».МВ-СМ

 Реакція з боку російської влади не забарилася. 19 лютого 2016 року ЗМОП штурмував заміський будинок Світлани Лади-Русь, після чого Лада-Русь звернулася до громадськості, висловлюючи побоювання за своє життя. Вона відкрито заявила про переслідування її владними структурами за політичні погляди. У травні та грудні 2016 року відбулося ще два обшуки. А в липні 2016 року Жовтневий районний суд м. Самари прийняв рішення про заочний арешт Світлани Лади-Русь, оскільки на самому засіданні її не було. У серпні 2016 року, якраз напередодні виборів до Держдуми, партія «Воля» була ліквідована рішенням Верховного суду РФ. Заведено кримінальні справи на активістів партії. Зараз під арештом знаходиться майно Лади-Русь та її колег – О. Сахно, Т. Мосійчук, М. Герасимової.

 Марина Герасимова, колишній член Центральної ради ліквідованої Загальноросійської політичної партії «Воля», знаходиться під слідством з лютого 2016 року, з того самого часу, коли відбувся напад ЗМОП на будинок Лади-Русь. За словами М. Герасимової, Центр протидії екстремізму вимагає від неї дати показання проти суспільно-політичної діячки Світлани Лади-Русь. За відмову від надання неправдивих свідчень жінку, що має серйозні проблеми зі здоров'ям, тримають під вартою у неприйнятних умовах. Судові процеси над нею здійснюються з постійними та численними порушеннями.

 Захисники Герасимової були змушені подати звернення до Європейського Суду з прав людини (ЄСПЛ) з приводу порушення основних прав і свобод Марини Володимирівни відповідно до Конвенції про захист прав людини. Поводження з Мариною Герасимовою під час попереднього ув'язнення за міжнародними нормами прирівнюється до тортур і нелюдського ставлення. Було очевидно порушено її право на свободу та особисту недоторканність. У суді, очевидно, постійно порушується її право на справедливий судовий розгляд.

 Справа ускладнюється ще й тим, що у російських ЗМІ існує заборона обнародувати будь-яку інформацію, пов'язану з громадською діяльністю Світлани Лади-Русь, тому що вона сміливо викриває все те, що зроблено з Росією за останні двадцять років.За її участю проаналізовано насамперед прийняті та підписані президентом РФ закони, зібрано великий фактичний матеріал, який вказує на антинародний характер путінського правління. Познайомитися з ним можна на відповідних сайтах інтернету. Офіційні ЗМІ кваліфікують діяльність Лади-Русь як екстремістську, сектантську, шахрайську. Світлана Лада-Русь змушена через суди захищати свою честь та гідність, спростовувати неправдиву інформацію, яку розповсюджують про неї ЗМІ. Зараз Інтернет залишається єдиним місцем, де адвокати, юристи, що ведуть її справу та справу М. Герасимової, і просто громадяни можуть відкрито висловити свою точку зору.

 Кожне слово на захист політув'язненої М. Герасимової та Світлани Лади-Русь збільшує їхній шанс на збереження життя. Почесно пам'ятати тих, хто життям заплатив за правду. Однак краще – продовжити їхню справу і стати на захист іще живих.

 

http://m-gerasimowa.livejournal.com

http://lada-rus.ru

http://za.ladu-rus.ru

Источник: http://dilo-pravdy.org

Теги: , , , , , , , ,

Добавил: webmaster 28 марта 2017   20:59
Раздел: Публікації
245 просмотров
Комментарии: (0)