0

Вже ні для кого не секрет, що інформаційна війна є добрим підґрунтям для військових конфліктів.

Щоб сформувати у громадян конкретну позицію, достатньо лише встановити інформаційний фільтр. Відомості, що можуть викликати «небажані» думки, просто ігноруються, і до ЗМІ потрапляє «перевірена» інформація. Якщо якась частина правди просочується в інформаційний простір, вона опиняється під дулом чорного піару або жорстоких висміювань, так що ні в кого не виникає бажання їй вірити.

Відносно вільним простором, у якому можна знайти альтернативні погляди на одну й ту саму подію, є інтернет. Але він вимагає, по-перше, доступу до нього, по-друге, певної пошукової активності користувачів. Навіть ті, хто усвідомлюють цензуру інформації в ЗМІ, рідко докопуються до правди.

Як формується громадянська позиція тих, хто беззастережно довіряє ЗМІ, можна простежити на прикладі сусідньої держави. Напевно, нікого не здивує той факт, що в офіційному російському інформаційному просторі неможливо знайти відомості, які б критикували дії чинної влади. Адже прихильне ставлення до державних керманичів формує у громадян відчуття стабільності й упевненості, а в умовах збройного конфлікту з іншою державою ще й активізує відчуття єдності. Ми, як громадяни іншої держави чітко усвідомлюємо помилковість громадської думки, сформованої російськими ЗМІ. Та інформація про Україну, що подається російським громадянам, або не відповідає реальному стану речей, або отримує неадекватну оцінку. Наприклад, те, що для нас є ворожим вторгненням і порушенням суверенітету, вони вважають рятівною місією.

Марна спроба шукати спільної мови з тим, хто апріорі вважає себе правим.

Але в наших сусідів є й інша позиція, інша думка щодо подій, яку не так легко знайти пересічному користувачу інтернету і за якою ми рішуче вирушили до світової мережі.

Світлана Лада-Русь – ім’я, яке змусить здригнутися, мабуть, кожного політика Росії, а проект «Обманута Росія» впевнено набирає кількість глядачів на її YouTube каналі. З сайту http://raznesi.info ми дізналися, що Лада-Русь, яка очолює Загальноросійську політичну партію «Воля», зазнає переслідувань з боку російської влади. Відвідавши її офіційний сайт http://lada-rus.ru і переглянувши ряд відеоматеріалів, зокрема фільми «Крізь апокаліпсис» та «Обманута Росія», ми зрозуміли, в чому причина. Вражає кількість фактів, зібраних на доказ того, що чинна влада за красивими словами й гарними телевізійними новинами приховує справжню розруху в багатьох сферах життя. А тих, хто має сміливість говорити про це, саджає за ґрати. Не дивно, що ми нічого не знаємо про партію «Воля». Певно, багато хто з росіян навіть і не чув про її діяльність.

Але для нас найціннішою є інформація про Україну. Виявилося, що від імені лідера партії Світлани Лада-Русь президенту Путіну надіслано ряд звернень з вимогами припинити незаконні дії проти України і вивести російські війська з її території. У фільмах, знятих активістами партії, дії російських військових на території України тлумачаться як загарбницькі, а не рятівні. Коли перші особи російської держави стверджували, що ніяких російських військ в Україні немає, партія «Воля» збирала й поширювала через сайт і листівки правдиві факти з метою припинити віськові дії.

Ми теж хочемо, щоб війна скінчилася. Усі спроби світової спільноти вплинути на Путіна безуспішні. Він має має шалену підтримку громадян. Однак якби вимоги припинити війну йшли від громадян самої Росії, президенту довелося б прислухатися до них. Тому всіма засобами він закриває роти тим, хто користується своїм правом голосу і висловлює незгоду з його діями.

Поки російська влада виграє інформаційну війну у своїй країні, вона матиме надійну підтримку своїх громадян у проведенні військових дій на нашій території. Поки роійський народ у своїй масі нічого не знатиме про партію «Воля» та її лідера Світлану Ладу-Русь, він буде знаходитися в інформаційній блокаді та не знатиме справжнього стану речей, про який сміливо говорять активісти партії у статтях, фільмах, листівках, офіційних зверненнях. Розголос про народну партію «Воля» в самій Росії припинить репресії проти партії та змусить президента змінювати свою політику по відношенню до України під тиском громадськості.

Розповідаючи про російську партію «Воля» та її лідера Світлану Ладу-Русь в Україні, ми можемо отримати перевагу в інформаційній війні, знайти в Росії спільників у справі припинення війни на Донбасі та зупинити військові дії народними силами.

Источник: dilo-pravdy.org

Теги: , , , , ,

Добавил: webmaster 22 апреля 2016   23:29
Раздел: Публікації
619 просмотров
Комментарии: (0)